Page 9 - Lihula Teataja 3 ja 4
P. 9

nr 3 (101) ja nr 4 (102) / november 2015999Foto: Bret Rii PriidelKergejõustikMartin Teppan tuli Eesti meist- riks ja jooksis end Balti maa- võistlusel teiseksSuvel Rakveres toimunud Eesti noorte meistrivõistlused kerge- jõustikus osutusid meie poiste jaoks edukaks. Metskülast pärit, Lihula Gümnaasiumis õp- piv ja Endel Susi käe all Lääne- maa kergejõustikuklubis treeniv Martin Teppan tuli nii 800 m (2.10,83) kui ka 1500 m takistus- jooksus (5.06,04) Eesti meistriks ning jooksis end 2000 m distant- sil (6.29,14) kolmandaks.Esimest korda elus Eesti koondisesse pääsenud Mar - tin Teppan jooksis Lätis Balti maavõistlusel uue isikliku rekor - di 2.04,47, jäädes alla vaid lät- lasele Gints Drigulisele (2.02,45), saavutades auväärt teise koha.“Olen väga õnnelik ja uhke enda üle, et mul täna nii hästi läks. Ta- han tänada tervet Eesti koondist, et nad mulle sellise võimaluse andsid,” ütles Martin Teppan peale autasustamist.Hooaja kokkuvõttes juhib Mar - tin Teppan 800 ja 1500 m takis- tusjooksus Eesti noorte B-klassi edetabelit.SpordiuudisedKrossKert Pääbo võitis Eesti meistritiitli kestvuskrossisVaatamata sellele, et kevadel Lihula Gümnaasiumi lõpetanud Kert Pääbo teenib alates suvest aega kaitseväes, õnnestus Lääne MK võidusõitjal ka sel hooajal võita E1 klassis Eesti meistritiitel. Neljast etapist koosnenud karikasarjas kogus Pääbo 62 punkti. Kõige edukamalt läks Pääbol Pärnu offroad, mille ta võitis ja kogus maksimaalselt 20 punkti.See on Kerdile neljas Eesti meistritiitel ning kolmas järjestikune selles võistlusklassis. “Mul on väga vedanud sellega, et mind ümbritsevad toetavad ini- mesed ning et olnud võimalus tegeleda spordialaga, mida armastan,“ ütles Kert, lisades, et iga saavutus algab iseenda suhtumise muutmisest ja püüdlikku- sest oma eesmärgi nimel pidevalt tööd teha.Ka teised noored edukadSamuti Metsküla taustaga Lihula Gümnaasiumi õpilane Ainar Sten Junker võitis Raveres PA-klassi 10 000 m käimises pronksi. Hom- mikul käis 10 km, õhtul jooksis 2000 m takistusi, aga siis enam energiat ei jagunud ja pidi leppi- ma 8. kohaga. Kokkuvõttes on Ai- nar Sten Junker üldedetabelis ka nii kõrgushüppes kui kettaheites.3000 m takistusjooksus oli Raiko Söötmaa ajaga 12.03,93 viies. Karl Mäger püstitas kõigil kolmel sprindidistantsil (100, 200 ja 400 meetrit) isikliku re-kord ja jäi teise küm- nesse, mis on meie olematuid talviseid treeningtingimusi arvestades korralik saavutus. Ka Lääne- maa KJK piigimees Roland Söötmaa jäi teise kümnesse.Klubi parimad sportlasedLäänemaa kerge- jõustikuklubi juha- tus tunnistas 2015.a parimateks sport- lasteks täiskasva-nuist Anneli Aru, noorsooklas- sis Raiko Söötmaa, juunioridest Regina Kändla, A-klassi noor - test Kristiina Kösteri ja Ainar Sten Junkeri, B-klassi noor- test Eneken Vendla ja Martin Teppani, noorkohtunikest Liisa Truu.Neid kõiki autasustas klubi tree- ner Endel Susi oma raamatuga “100 säravat tähte”, mis räägib Otepää keskkooli lõpetanud noo- rest, kes on hilisemas elus Eesti elu omal moel mõjutanud.